HELA ideella logo
Kontakt

paraplyförening för föreningar 

aktiva i landskrona sedan 2019

personal

Verksamhetsledare

Helena Rasmusson 

helena.rasmusson@helaideella.se

+46 733321529


samordnare / samtalscoach

Sanela Cizmovic

sanela.cizmovic@helaideella.se

+46 73 344 69 25


aktivitetsutvecklare

Lokalbokning, marknadsföring

Alexander Ursu

alexander.ursu@helaideella.se

+46 70 098 81 64


aktivitetsledare

Administration, artistbokningar

Emil.steenfat

emil.steenfat@helaideella.se

+46 73 128 13 50


Projektmedarbetare/cafépersonal

Hanin Ali


Emilia Ohlsson

Mathilda Comet


Fredrick Nybö Spies 

Mirna Dabbaghe


Alma Karabegovic

Learta Murseli

Doaa Hourani

Omar Darwiche


Telefonnummer café Nell Walden

+46 76 632 81 74




STYRELSE

Patric Kullenberg - ordförande

Göran Nyström

Kresimir Andelic

Pia Andersson

Desiree Kallenberg




aktivitetsutvecklare

Lokalbokning

Denise Madsen

denise.madsen@helaideella.se

+46 709 60 48 06


aktivitetsledare

Amina Larsson

amina.larsson@helaideella.se



aktivitetsutvecklare


Jenny Christensen

jenny.christensen@helaideella.se

+46 72 391 03 98


vad vi erbjuder


HELA ideella styrs av föreningar verksamma i Landskrona.

Vi erbjuder lokaler och catering till era möten och föreläsningar.

Samt kopiering och föreningshjälp med stadgar, årsmöten och hur man startar en förening mm

vision


HELA ideella ska vara ett nav och en katalysator för att människor och föreningar ska kunna träffas, samverka och utbyta erfarenheter.








övergripande mål


HELA ideella ska vara en plattform för människor som vill mötas i aktiviteter som är antingen individ- eller föreningsdrivna.

HELA ideella ska fånga samhällsutmaningar och agera genom att skapa möjligheter till förändring genom olika projekt.

HELA ideella ska prioritera sina medlemsföreningar och etablerade samarbetspartners.

projekt


HELA ideellas projektorganisation består av anställd personal som arbetar i projekt finansierade av olika bidragsgivare, samt personer som är långt ifrån arbetsmarknaden och får möjlighet att integreras in i samhället genom praktik och arbetsträning hos HELA ideella

Läs mer


låt oss samverka!

Kontakta oss!

 
 
 
 
unsplash